Dárek ke každé objednávce nad 500 Kč

Sazenice Cabernet Cortis volně v prodeji od dubna - BS vinařské potřeby

Sazenice Cabernet Cortis volně v prodeji od dubna - BS vinařské potřeby

Vinice

Od dubna nabízíme na prodejně ve Velkých Bílovicích sazenice Cabernet Cortis.

Vážení zákazníci,

od dubna budou ve volném prodeji sazenice PIWI odrůdy CABERNET CORTIS
za cenu 59 Kč/ks.

Sazenice budou v k odběru na prodejně ve Velkých Bílovicích. Je možné rezervovat již nyní na mrazova@vinarskepotreby.cz

 

Cabernet Cortis – odrůda i do okrajových poloh

Přemýšlíte o nové modré moštové odrůdě, která by byla nenáročná na pěstování, odolná vůči houbovým chorobám, raně dozrávala a přitom poskytovala fenolicky kvalitně vyzrálé hrozny? Chcete odrůdu, která rozhodně zaujme jazýčky vašich návštěv?

Pak ideálně nabízíme CABERNET CORTIS. Jedná se o nový zajímavý rezistent, který je vhodný také do okrajových pěstitelských lokalit. Vyniká svými nízkými nároky na pěstování a bezprostředním chuťovým dojmem z vína.

Cabernet Sauvignon a Solaris jsou jeho rodiče a právě CS zanechal v této odrůdě dominantní stopu. Genetické dispozice Solarisu pak novému rezistentu poskytly především silný dynamický růst cukernatosti a na modrou odrůdu vskutku brzkou technologickou zralost.  

Velkou výhodou interspecifické odrůdy CABERNET CORTIS je, že fenolicky zralé hrozny lze běžně sklízet již v první polovině září. Ve velmi teplých ročnících tak lze započít se sběrem v tak raném období i ve vyšších, resp. okrajových polohách. Proto stále více našich zákazníků, kteří nemají úplně ideální podmínky pro pěstování révy vinné, volí právě tuto odrůdu a není divu, že její popularita díky tolika přednostem každoročně stoupá.

CABERNET CORTIS-hrozen CABERNET CORTIS-list

Nezaměnitelná chuť „merlotovo-kabernetového“ typu s výraznými tóny lesního ovoce a nízká náročnost na sklepní zpracování dodává této odrůdě v pěstitelských podmínkách ČR vysoký potenciál do budoucna. Poměrně snadno lze totiž získat krásné a na zdejší podmínky opravdu velmi mohutné víno s výraznou hlubokou temně červenou až inkoustovou barvou, nápaditými taniny podtrženými kořenitou aromatikou a olejnatou texturou. Srovnáme-li víno Cabernet Sauvignon s vínem CABERNET CORTIS, zaujme víno ze zmíněného novošlechtění ještě výraznějším aroma a celkovou elegancí. Po ochutnání tohoto vína se vaše chuťové pohárky ocitnou na procházce ovocným sadem pokrytým květinovou loukou, na které sem tam zlehka překročí čerstvé doutnající dřevo. Vysoké procento alkoholu v tělnatém víně působí dojmem vína jižního typu. Jedná se vskutku o zajímavé víno, které ze sbírky klenotů vašeho sklepa rozhodně zaujme a zanechá ve vás i vašich návštěvách - „ochutnávačích“ dlouhý paměťový dojem.

CABERNET CORTIS-vrchol letorostu

V rámci volných ochutnávek vín vyrobených z PIWI odrůd, které probíhaly současně s konzultacemi s našimi odborníky na prodejně ve Velkých Bílovicích na sklonku léta 2016, patřilo víno z odrůdy CABERNET CORTIS z českého vinařství jednoznačně mezi favority.