termokapsle

(50 výrobků)

Obecně jsou kapsle (nazývány také jako záklopky) děleny do tří skupin dle používaného materiálu: PVC, polylaminátové kapsle (kombinace hliník + PVC fólie) a cínové kapsle (tenká cínová fólie).

Poslední dva jmenované druhy se na hrdlo láhve aplikují zavalením, tzn. mechanickým pohybem válečků zavalovací hlavy, na rozdíl od PVC kapslí, které jsou na hrdle láhve smrštěny prouděním horkého vzduchu pomocí horkovzdušného tunelu nebo zatavovací hlavy s tepelnou spirálou.

Možnosti potisku a ražby

Oblast potisku kapslí můžeme také rozdělit do dvou skupin. Jako první možnost je při výrobě bočního potisku používána technologie Flexo tisku, kdy se pomocí klišé nastříkává požadovaný nápis nebo logo na kapsli.
Druhou možností je použití tzv. Hot stamp ražby, kdy je pomocí raznice vyraženo logo nebo požadovaný nápis velmi tenkou fólií do fólie kapsle.
Provedení vršku kapsle tzv. Top Discu, je možné vyrobit také v několika variantách. Vršek může být buď hladký a logo v provedení flexo tisku nebo ražbě. Speciálně se používá tzv. embosing, kdy logo vršku je vyraženo pomocí raznice a je velmi plastické.

Všeobecně je možno použít celou existující barevnou škálu na boční potisk, ražbu vršku i barevné provedení kapsle, ale je nutno brát v potaz zákonitosti zachování barevného odstínu při kombinaci podkladové a vrchní barvy. Co se týče barvy kapsle, jsou používány tzv. standardní barvy (nejčastěji používané) nebo je barva řešena dle přání zákazníka. Kapsli je možno dobarvovat na základě specifikace grafika (Pantone vzorník) nebo dle barvy etikety. Většina renomovaných výrobců kapslí nabízí zákazníkům prostřednictvím vlastního grafického studia předběžný grafický návrh kapsle (3D ztvárnění kapsle včetně náhledu na boční potisk či potisk vršku, viz obrázek), aby zákazník měl představu, jak bude kapsle vypadat v reálu.
Je mnoho dalších specifikací, které je dobré znát při navrhování kapslí, např. každá láhev má jinou konicitu krčku apod. Proto se poraďte již předem, mnozí z Vás budou ušetřeni mnoha problémů se zatavením, zavalením nebo špatným výsledným efektem při samotné finální aplikaci kapsle.

Již velmi dlouho je kapsle nebo chcete-li záklopka nedílnou součástí vinné láhve. Společně s etiketou se stále více stává jednou z věcí spojenou s řešením konečného designu láhve. Kapsle je přeneseně „ Korunovací Vašeho úspěchu“.

Více informací

Akreditovaná laboratoř

č. 1619 akreditovaná ČIA podle ČSN EN ISO/IEC 17025:2018

Po - Pá: 7:30 - 16:00

Vedoucí laboratoře ~ Žaneta Beňová
+420 702 229 666

  • Analýza hroznů a moštů
  • Analýza v průběhu fermentace
  • Analýza vína před láhvováním