Odborná poradna

Novinka proti plísni révové DEFENDER DRY

BS Vinařské potřeby
28. dubna

Představujeme nový přípravek DEFENDER DRY proti plísni révové, který je ideálním řešením pro vinaře, kteří chtějí měďnaté přípravky používat efektivně a bez potřeby dalšího nákupu smáčedla.

Jedná se o inovaci fungicidu DEFENDER. Účinná látka hydroxid měďnatý je zde obsažen v podobě jemně granulované a velmi dobře rozpustné formulaci. Hydroxidová forma mědi v DEFENDER DRY se od ostatních měďnatých fungicidů odlišuje svou částicovou kompozicí - jemnými, podlouhlými, jehlicovitými krystaly, mezi kterými jsou navíc zabudována různá aditiva a lepidla se smáčivou funkcí. Přípravek díky svému speciálnímu složení maximálně přilne na list a případný déšť jej pak hůře smyje, proto má DEFENDER DRY delší dobu účinnosti. Velkou výhodou je bezprašnost, což zajišťuje bezpečné a maximální využití. Ochrana révy vinné pomocí tohoto nového fungicidu tak probíhá účinněji, pozvolně a rovnoměrně po celé listové ploše.

DEFENDER DRY lze aplikovat proti plísni révy od raných vývojových fází v dávce 1 kg/ha, po odkvětu révy vinné pak zvyšujeme dávku na 2 kg/ha. Fungicid lze v integrované produkci révy vinné použít maximálně 4 x za vegetaci a je určen pro profesionální uživatele.
Balení: 10 kg.

Akreditovaná laboratoř

č. 1619 akreditovaná ČIA podle ČSN EN ISO/IEC 17025:2018

Po - Pá: 7:30 - 16:00

Vedoucí laboratoře ~ Žaneta Beňová
+420 702 229 666

  • Analýza hroznů a moštů
  • Analýza v průběhu fermentace
  • Analýza vína před láhvováním