Sazenice stolních odrůd pro výsadbu 2018

BS Vinařské potřeby
02. ledna

Stolní odrůdy jsou na základě svých vlastností primárně určeny k jídlu nikoli pro výrobu vín.

Mají objemné a bohaté hrozny s velkými a různě tvarovanými bobulemi, které jsou často bez pecek. Poptávka našich zákazníků po kvalitních sazenicích každým rokem stoupá, proto jsme se rozhodli rozjšířit nabídku sazenic také o vybrané stolní odrůdy, které rozhodně stojí za vyzkoušení.

Nyní nastává ten pravý čas poohlédnout se po tzv. „stolákách“, odrůdách, které zkrášlují naše zahrádky a vyzývají k letně podzimnímu uzobávání.

Již nyní můžete rezervovat odrůdy ATTIKA, POLOSKEI MUSCAT, MW 09, MUSKAT HAMBURG a GUTEDEL WEISS.

Rezervace sazenic je možná v různých počtech, a to na malé prodejně ve Velkých Bílovicích: bilovice@vinarskepotreby.cz, +420 519 347 522.


Cena sazenice: 70,- Kč včetně DPH (na sazenice se vztahuje zákaznická sleva). Výdej sazenic bude probíhat během prvních dvou týdnů v dubnu 2018.

 

Nabízené stolní odrůdy:

POLOSKEI MUSCAT

BS sazenice stolní odrůdyRezistentní stolní odrůda dozrávající uprostřed září. Je velmi dobře odolná vůči houbovým chorobám, středně odolná vůči mrazům, není citlivá na sprchávání a netrpí abiotickým vadnutím třapin. Bobule mají podlouhlý tvar, zelenobílou barvu a dužninu jemné muškátové chuti. Sklizeň probíhá ke konci září. Hrozny lze využít i pro výrobu vín s muškátovým aromatem. 

 

 


GUTEDEL WEISS

BS sazenice stolní odrůdyStarobylá raná odrůda známá jako Chrupka bílá. Mimo přímého konzumu ji lze použít i ke zpracování na víno. Hrozen je středně velký, válcovitě kuželovitý. Bobule středně dlouhé, zelenožluté s poměrně pevnou slupkou a měkkou, šťavnatou dužninou. Dřevo odolává poměrně dobře silným mrazům. GUTEDEL WEISS dozrává v polovině srpna. Odolnost vůči chorobám je střední až nízká. 

 

 

 

MW 09

MW 09 je bílá stolní bezsemenná rezistentní odrůda révy vinné. Vyznačuje se velkými a příjemně sladkými hrozny a také vysokou plodností. Je velmi raná, dozrává již koncem srpna. Středně dobrá je odolnost vůči mrazům a velmi dobře odolává odrůda houbovým chorobám.

 

 

 

ATTIKA

ATTIKA je středně raná bezsemenná odrůda. Hrozen je velký s velkými tmavě modrými oválnými bobulemi a jemnou slupkou. Dužnina je šťavnatá a chruplavá se sladkou chutí. Dozrává začátkem září. Ideální jsou písčité půdy s dostatkem vláhy a nejlépe slunné polohy.

 

 

 


MUSKAT HAMBURG

HAMBS sazenice stolní odrůdyBURSKÝ MUŠKÁT je odrůda velmi vhodná k pěstování v českých klimatických podmínkách, kde se jí dobře daří. Tato odrůda je občas nadneseně označována jako král všech rév. Hrozen je modrý, velký, bobule středně velké, oválné a s pevnou slupkou. Vykazuje dobrou odolnost proti plísni šedé. Chuť je intenzivně muškátová, mezi stolními odrůdami vyniká výtečně sladkou chutí. Dozrává v polovině září.

 

 

 

 

               

Akreditovaná laboratoř

č. 1619 akreditovaná ČIA podle ČSN EN ISO/IEC 17025:2005

Po - Pá: 7:30 - 16:00

Vedoucí laboratoře ~ Žaneta Beňová
+420 519 347 531

  • Analýza hroznů a moštů
  • Analýza v průběhu fermentace
  • Analýza vína před láhvováním