Sledujte BS Novinky ze světa vína

EFFERGRAN 125g ENARTIS

Kód produktu: 61168
Přidat k oblíbenýmOdstranit z oblíbených
Na dotaz 
Dostupnost na prodejnách
41,00 Kč s DPH
Na dotaz
Veronika Mikulíková

Poradí vám Veronika Mikulíková

EFFERGRAN 125g ENARTIS

Popis produktu

Antioxidační přípravek obsahující 75 % disiřičitanu draselného a 25 % hydrogenuhličitanu draselného.

Vlastnosti: granulky různých rozměrů s výrazným pachem po SO2. Anhydrid síry ve formě SO2 je antiseptický a antioxidačně aktivní, zabraňuje oxidaci polyfenolových substancí. EFFERGRAN DOSE 5 je šumivý granulovaný produkt, který po přidání do vína způsobí okamžité pěnění. To je výsledkem aktivity hydrogenuhičitanu draselného a umožňuje uvolnění SO2 přímo na povrch vína.

Použití: pro ošetření vín skladovaných v menších nádobách, jako sudy nebo malé tanky. Je důležité aplikovat tento produkt během zrání vína. Jeho přidání způsobí okamžité pěnění (víření) na povrchu jehož výsledkem je ochrana před oxidací vzdušným kyslíkem. Po asi 6-7 dnech je SO2 rozptýlen z povrchu do celého objemu ošetřovaného vína bez nutnosti míchání nebo přečerpávání.

Dávkování: 10 g produktu přináší 4 gramů SO2/1000 l. 125 g / 5000 kg hroznů. Dávku EFFERGRANU nasypejte přímo na povrch ošetřovaného vína bez předchozího rozpouštění. Po kontaktu s vínem dojde k okamžitému pěnění na povrchu účinkem hydrogenuhličitanu draselného, není nutno míchat.

Skladování: v suchém a větratelném prostředí. Otevřené balení pečlivě uzavřít.

Balení: 125 g +- 5 %.


Parametry

Hloubka1,0 cm
Šířka15,0 cm
Výška19,0 cm

Ke stažení