Služba mobilní plnící linky

BS Vinařské potřeby

BS vinařské potřeby nabízejí služby pojízdné plnící linky vinařům ve spolupráci s rakouskou firmou SALIZE z Kremže. Ta disponuje celkem třemi takovými vozy s kompletní výbavou a službu provozuje již přes dvacet let. Ročně takto naplní zhruba pět milionů lahví vína pro sto padesát až dvě stě zákazníků v Dolním Rakousku, ČR a na Slovensku. Firma SALIZE je součástí řetězce Lagerhaus se sídlem ve Vídni.

Mobilní plnící linka na návěsu přijede až za vinařem a zajistí komplexní služby od mytí lahví, přes komplexní filtraci, naplnění až po finální uzavření libovolnou zátkou a polepení etiketou. Doplňkovou službou je balení do kartonů. Nová moderní linka, která byla představena ve Velkých Bílovicích umí sterilní filtraci membránovou svíčkou, popřípadě sterilizaci lahví ozónem, plnění probíhá šestnáctijehlovým systémem. Uzavření je možné jak korkem, tak oběma typy šroubových uzávěrů (průměr 28 nebo 30 mm) nebo skleněnými uzávěry. Součástí linky je i sušička lahví, aby etikety dobře přilnuly. Volitelně je možné „osvěžit" víno oxidem uhličitým.

Linka od společnosti SALIZE plní objemy vína již od 400 litrů, takže je vhodná pro malé vinaře i pro firmy, které požadují plnění malých šarží vín. Zařízení umožňuje plnění všech typů lahví do výšky 353 mm, samozřejmostí je plnění menších lahví o objemu 0,2 l pro slámová a ledová vína. Linka je schopna naplnit za jeden den 16 až 17 tisíc lahví. Vozy jsou certifikovány pro evropský standard HACCP, moderní linku obsluhují dva pracovníci firmy SALIZE ve spolupráci s vinařem, který si jejich službu objednal.

Služby mobilní lahvovací linkou poskytujeme v areálu BS vinařské potřeby Velké Bílovice, v Mikulově, případně na přání přímo ve vašem vinařství.

Nabízené služby:

  • mikrobiální filtrace, sterilizace lahví
  • vakuové plnění, možnost přídavku CO2
  • volba uzávěru (korek/BVS 30x60)
  • garance mikrobiální stability
  • minimální množství vína 400 litrů

 

Video k mobilní lahvovací lince můžete shlednout zde.

 

Pro více informací nás kontaktujte:

Petr Holec
informace, objednávky
holec@vinarskepotreby.cz
+420 702 089 532
 

Akreditovaná laboratoř

č. 1619 akreditovaná ČIA podle ČSN EN ISO/IEC 17025:2005

Po - Pá: 7:30 - 16:00

Vedoucí laboratoře ~ Žaneta Beňová
+420 702 229 666

  • Analýza hroznů a moštů
  • Analýza v průběhu fermentace
  • Analýza vína před láhvováním