Sledujte BS Novinky ze světa vína

Automatický plašič ptáků ve Velkých Bílovicích

Automatický plašič ptáků ve Velkých Bílovicích

Vinice

Automatický plašič špačků AVIX Autonomic představuje nejnovější generaci inteligentních laserových odpuzovačů ptáků. Je to efektivní řešení pro odpuzování ptáků způsobem šetrným ke zvířatům.

Program AVIX Autonomic pokrývá oblast, která potřebuje nepřetržitě ochranu před ptáky. Ptáci vnímají blížící se laser jako fyzické nebezpečí a vyhýbají se oblasti. Laserový odpuzovač ptáků se v průběhu času ukázal jako účinný bez návyku. Tato technologie se používá v 90 zemích po celém světě.

Testovací zařízení máme umístěno ve vinicích ve Velkých Bílovicích, o zkušenostech vás budeme průběžně informovat.

Použití automatického plašiče v praxi:

Automatizovaný systém AVIX určený pro odpuzování ptáků může být naprogramován pomocí uživatelsky přívětivé aplikace pro spouštění různých vzorů projekce laserového paprsku v oblastech, které jsou často poškozené špačkem. Ptáci vnímají pohybující se zelené laserové světlo jako predátora a opouštějí oblast okamžitě, jakmile paprsek prochází. Nedochází k žádnému návyku. Například ve vinařství Griffin's Lair v USA snížil počet výskytu ptáků o 99,8 % a každoročně ušetří zhruba 25 tis. dolarů. 


Video spustíte kliknutím na obrázek nebo ZDE.

Pro více informací navštivte webové stránky dodavatele www.birdcontrolgroup.com   nebo sledujte zkušenosti spokojených zákazníků na YouTube .

Reportáž České televize - Události v regionech z 11. září 2020.

Reportáž TV Nova z 10. září 2020

Reportáž Českého rozhlasu si poslechněte ZDE.

Článek v Břeclavském deníku z 13. 9. 2020

Pro bližší informace nás kontaktuje: Václav Frolich, +420 606 551 340frolich@vinarskepotreby.cz
Leták ke stažení ZDE.