Odborná poradna

Novinka ALGA 95

BS Vinařské potřeby
07. května

Představujeme nové BS hnojivo s významnými stimulačními účinky - ALGA 95. Toto hnojivo je čistě organického původu, ve formě mikrogranulí a vyznačuje se výbornou rozpustností a mísitelností s ostatními přípravky běžně používanými v tankmixu. ALGA 95 je získáváno z řas Ascophyllum nodosum, které pochází z velmi čisté mořské oblasti Irska. Kromě významných růstových hormonů (auxiny, gibereliny aj.), které posilují aktivitu růstu rostlin, obsahuje navíc 19 % draslíku jako přímé živiny K2O. ALGA 95 se vyznačuje silným antistresovým účinkem na rostliny a je proto velmi vhodné jej zařazovat například do postřiků aplikovaných po odeznění jarních mrazů, kde slouží k rychlejší regeneraci porostů a nastartování fotosyntézy nebo dále v obdobích dlouhodobého sucha. Vhodné je jeho zapojení také do posledních aplikací, kde pomáhá lepšímu vyzrání dřeva, vybarvenosti plodů a k růstu cukernatosti. Časté využití mořských řas je také při zakládání nových vinic, kdy se sazenice před výsadbou do roztoku s řasami namáčejí.

Tento rozpustný prášek lze aplikovat postřikem na list nebo ve formě zálivky ke kořenům, kde slouží mimo zdroje draslíku a stimulantů také jako organické hnojení. ALGA 95 je ideální volbou především pro rostliny náročné na draslík (réva vinná, ovocné dřeviny, plodová zelenina, kvetoucí rostliny) a pro odrůdy a místa, kde se často rostliny potýkají se stresem. Z hlediska zdravotního stavu rostlin je nejlepších výsledků vždy dosaženo v kombinaci s vícesložkovou výživou.

Dávka: 0,5-1 kg/ha (po celou vegetaci bohatě postačuje nižší z uvedených dávek).  

Termín aplikace: od rašení do zrání (nejpozději však 7 dní před plánovanou sklizní)

Balení: 0,1 kg, 0,5 kg a 1 kg

Tento výrobek je možné použít v ekologickém zemědělství dle Nařízení Rady (ES) č. 834/2007 a Nařízení Komise (ES) č. 889/2009 o ekologické produkci a označování ekologických produktů.

Zboží zakoupíte na všech BS prodejnách nebo na e-shopu.

Akreditovaná laboratoř

č. 1619 akreditovaná ČIA podle ČSN EN ISO/IEC 17025:2005

Po - Pá: 7:30 - 16:00

Vedoucí laboratoře ~ Žaneta Beňová
+420 702 229 666

  • Analýza hroznů a moštů
  • Analýza v průběhu fermentace
  • Analýza vína před láhvováním