Dárek ke každé objednávce nad 500 Kč

OENOFINISHER Dubová lisovaná drť

OENOFINISHER Dubová lisovaná drť

Sklep

Světový výrobce barikových sudů Seguin Moreau nabízí kompletní sortiment dubových alternativ.

Protože dubový sud je poměrně drahá záležitost, je hledání alternativních cest pro barikování vín v současnosti významným trendem ve vinařském světě. Používají se například dubové desky, válečky, špalky, chipsy, drť apod., vyrobené z páleného i nepáleného dubového dřeva. Aromatické látky uvolňující se z opálených kousků dubového dřeva jsou ve výsledku stejné jako ty v barikových sudech, navíc jsou však koncentrovanější, protože menší kousky mají v součtu větší povrch a zrání proběhne rychleji. Tyto alternativy se tak stávají výrazně levnější možností s mnohem nižšími transportními nároky, než je tomu u velkých a těžkých dubových sudů.

Velmi populární jsou například produkty Oenofirst (produkt Oenofirst a Oenofinisher), které dodáváme ve snadno rozpustitelných dubových špalcích a cihlách. Výhodou je především variabilnost při použití - kompaktní špalky nebo cihhle stačí vložit přímo do nádrže (případně i přímo na dno sklízecích vozů či do odstopkovače/drtiče.

Pro ošetření vín v závěrečné fázi je určen produkt OENOFINISHER, který slouží:

  • k rychlému dosažení komplexnosti a vyváženosti v sudovém víně několik týdnů před lahvováním
  • k vysoce účinnému nápravnému ošetření, snižujícímu vegetální tóny a zvyšujícímu sladkost a kulatost vína
  • k dosažení intenzivnějších dubových tónů během krátkého časového období

V naší nabídce najdete 3 druhy produktu OENOFINISHER: Original, Vanilla a Freshness.

 

Pro jaká vína / lihoviny lze použít OENOFINISHER?

Díky přípravku OENOFONISHER můžete vytvářet velmi stabilní senzorický profil vín, určených k rychlé spotřebě (jeden rok v lahvi).

Produkty Oenofinisher - Original, Vanilla a Freshness zakoupíte na našem e-shopu i s dalšími dubovými alternativami nebo BS prodejnách.

Více informací o produktu (možnosti použití, dávkování) najdete v letáku ZDE.